Ir daži ķermeņa signāli, kurus noteikti nevajadzētu ignorēt.
Hronisks nogurums
Ir pat tāds termins “hroniska noguruma sindroms”. Tas ir tad, kad pēc ilga miega no rīta cilvēks pieceļas vairākas stundas saguris un grib gulēt pastāvīgi visu laiku.
Turklāt noguruma stāvoklis nav atkarīgs no fiziskām slodzēm. Tas ir viens no iemesliem. Visbiežāk tā ir saistīta ar nervu, endokrīna un imūnsistēmu. Miegainība, uzskata speciālisti, arī runā par fizioloģiskajām patoloģijām. Ja pastāv šādi simptomi, jāvēršas pie terapeita vai solologa (ārsts, kas specializējas miega problēmās).
Drudzis un karstumi
Cilvēka ķermeņa normālā temperatūra vidēji ir 36,6 grādi. Vismaz 36. Maksimums — 36,8. Un, lūk, 37 un augstāks ir neērtības rādītājs organismā.
Ārsti neiesaka ”nosist” temperatūru, ja tā ir no 37 līdz 38 grādiem. Organisms tā cīnās ar vīrusiem un baktērijām. Tomēr, ja 37 grādu temperatūra turas vairākas dienas un nav nekādu citu ārējās slimības izpausmes simptomu, jāvēršas pie ārsta.
Svara zudums
Būt slaidiem ir vienmēr modē. Bet ķermeņa masas zudums “pats par sevi” ir slikta zīme. Ne velti tautā vārds “slikts” un “vājš” ir viena sakne.
Strauja svara zudums ir satraucošs simptoms, kas var runāt par infekcijas, onkoloģiskās vai autoimūnās dabas slimības attīstību, saka ārsti un Dietologi.
Avots: tuapsevesti